Často kladené otázky

V čem je operativní leasing odlišný od klasického finančního leasingu?

Základní rozdíl je v tom, že se u finančního leasingu, ve chvíli, kdy auto splatíte, stáváte jeho majitelem. Kdežto u operativního leasingu se nestáváte majitelem vozidla, tím je leasingová společnost, které ho vracíte, a vy si můžete zase pořídit nové, o něco lepší auto.

Je operativní leasing i pro soukromé osoby?

Operativní leasing je flexibilní finanční možností jak pro firmy a podnikatele, tak i soukromé osoby, umožňující využívání vozidla bez nutnosti jeho trvalého vlastnictví.

Proč volit operativní leasing?

Operativní leasing je atraktivní volbou pro firmy i soukromé osoby, protože umožňuje minimalizaci počátečních investic a snižuje finanční zátěž spojenou s nákupem vozidla. Tato forma leasingu také přenáší riziko údržby a hodnoty vozidla na leasingovou společnost, což přináší další úspory a administrativní jednoduchost.

Jaké doklady potřebuji k uzavření smlouvy na operativní leasing?

Pro uzavření smlouvy stačí pouze doklad totožnosti a vyplněná žádost na leasingovou společnost, ale podmínky se mohou lišit dle poskytovatele.

Může vůz řídit i další osoba? 

V České republice může vůz řídit kdokoliv z rodiny či z firmy, ovšem při vjezdu do zahraničí je nutné mít ve voze formulář, který dostanete od specialisty. Ten vám slouží jako povolení k vjezdu do zahraničí.

Jak postupovat při nehodě s vozem na operativní leasing?

Auta v operativním leasingu mají povinné ručení i havarijní pojištění. Škoda se tedy bude platit podle podmínek smlouvy. Havarijní pojištění se obvykle sjednává se spoluúčastí pět procent a minimálně pět tisíc korun.

Napište nám

v případě dotazů.

ODESLAT FORMULÁŘ

Napište nás

Naše
ProvozovnaKomerční 467
Nupaky u Čestlic


Tel.: +420 240 200 730

po - pá: 8:00 - 18:00
so - ne: zavřeno